Pareizs un veselīgs uzturs

Viens no galvenajiem bērna veselīgas attīstības pamatnoteikumiem ir pareizs un veselīgs uzturs. Bērna uzturam jābūt pilnvērtīgam, lai nodrošinātu optimālu garīgu un fizisku attīstību. Ļoti svarīgi ir veidot regulāru ēšanas režīmu, ievērojot ēdienreizes un neēdot starp tām.

Bērnam parasti vajadzīgas 4–5 ēdienreizes dienā. Dažkārt bērnam tomēr gribas ēst biežāk, jo starp ēdienreizēm moka izsalkums, kas īpaši raksturīgs maziem puikām, kuri strauji aug un aktīvi pavada savu laiku. Tādā gadījumā papildus nepieciešamas otrās brokastis vai launags. Ja arī tas nelīdz, bērnam ēdienreižu starplaikos var piedāvāt dārzeņus, augļus vai riekstus. Tomēr ļoti svarīgi ēst noteiktos laikos, lai veidotos pareizi ēšanas paradumi.

Jaundzimušais ēd galvenokārt mātes pienu, kurā ir visas nepieciešamās barības vielas, kā arī attīstībai nozīmīgās nepiesātinātās taukskābes, piem., linolenskābe. Bērnam paaugoties, nepieciešams daudzveidīgs, uzturvielām bagāts ēdiens – ar uzturu jāuzņem gan ogļhidrāti un olbaltumvielas, gan tauki, vitamīni un minerālvielas.

Kalcijs ir viena no būtiskākajām uztura sastāvdaļām, kas bērnam nodrošina pilnvērtīgu augšanu un veido stipru pamatu visai turpmākajai dzīvei. Starp citu, ievēro, ka dažādos augšanas posmos nepieciešams atšķirīgs kalcija daudzums!