Zīdainis

No 0–1 gada vecumam pats svarīgākais bērnam ir saskarsme ar vecākiem, īpaši ar māmiņu: mīlestība, aprūpe, emocionāla saskarsme. Veidojas paļāvība un drošības izjūta. Pirmais gads jaundzimušā dzīvē ir ārkārtīgi būtisks, jo attīstības procesi norisinās ļoti strauji.

Mazā cilvēciņa organisms viegli uzņem uzturvielas, kas atrodas mātes pienā, to skaitā arī kalciju. Barojot mazuli ar speciālajiem maisījumiem, nepieciešamo uzturvielu uzsūkšanās nav tik pilnvērtīga.

Ja bērniņam agrā vecumā bijis kalcija un D3 vitamīna trūkums, vēlāk palielinās risks saslimt ar osteoporozi un rahītu, kā arī novērojami trausli kauli un zobi.

Līdz sešu mēnešu vecumam, barojot bērnu ar krūti, māmiņai papildus nepieciešami vēl 210 mg kalcija dienā. Ja mazais pienu saņem ar pudelīti, papildu kalcija devu ieteicams nedaudz palielināt – aptuveni līdz 270 mg dienā.

No sešu līdz divpadsmit mēnešu vecumam, barojot bērnu ar krūti, māmiņai papildus nepieciešami vēl 270 mg kalcija dienā. Ja mazais pienu saņem ar pudelīti, papildu kalcija devu ieteicams nedaudz palielināt – līdz 350 mg dienā.

Noteikti konsultējies ar ārstu par mazulim piemērotu kalcija preparātu!