Ikdienas kalcija deva

Grūtniecības laikā un bērna barošanas laikā normālais kalcija patēriņš pieaug pat divkārši un varētu būt 1200–1500 mg dienā. Topošās māmiņas puncī augošā bērniņa pieprasījums pēc kalcija ir ļoti liels! Bērniņš aug, tam attīstās kauli.

Lietojot kādu no kalcija medikamentiem, efektīvāk būs lietot mazāku kalcija devu divreiz dienā nekā vienu lielu devu vienreiz dienā. Ja vēlies, lai kalcijs labāk uzsūcas, uzdzer glāzi apelsīnu vai ābolu sulas, un noteikti izvairies no skābenēm un rabarberiem uzreiz pēc kalcija lietošanas, jo tajos esošās vielas neļauj kalcijam pilnvērtīgi uzsūkties.

Aptiekā pieejami daudz un dažādi kalcija preparāti, kā gan izvēlēties sev un mazulim piemērotāko?

1. Atšķirībā no uztura bagātinātājiem, medikamentu efektivitāte ir zinātniski pierādīta. Šis apgalvojums balstīts uz A un B līmeņa klīniskajiem pētījumiem, kas ilguši vairākus gadus. Augstas klases pārbaudes konkrēti parāda, vai un cik daudz medikamenta organismā uzsūcas un kā mainās kaulu blīvums. Ievēro, ka medikamentu ražošana atbilst GMP (labas ražošanas prakses) standartiem.

2. Kad izvēlies kalcija medikamentu, pārbaudi, vai tā sastāvā ir arī D3 vitamīns holekalciferols (cholecalciferolum) – tas nepieciešams, lai nodrošinātu kalcija uzsūkšanos un ne tikai.