Mans ķermenis

Protams, esi jau ievērojusi, kādas pārmaiņas norisinās tavā organismā. Mazais aug, un līdz ar to aug arī vēders – tas nosaka lielāku slodzi kauliem, saitēm un locītavām. Bērniņa attīstība izraisa pārmaiņas vielmaiņā – visas vajadzīgās uzturvielas tagad ir divtik vajadzīgas, jo, ja kaut kas trūkst mazajam, tas tiek paņemts no tevis! Papildus lietojot vitamīnus un minerālvielas, var novērst iespējamo deficītu kādā no grūtniecības periodiem auglim un, jo īpaši, sievietei pašai, kas svarīgi dzemdībām un pēcdzemdību periodam.

Mazuļa attīstība no maza zirnīša par īstu ķiparu māmiņai sagādā lielu prieku. Vienlaikus grūtniecība var nodarīt gauži māmiņas veselībai. Mazais augot izmanto „materiālus” no mammas ķermeņa, tāpēc sievietei īpaši jāuzmana, lai to organismā būtu gana. Ja ne – bērniņš atņem visas rezerves, kas jaunajai māmiņai var radīt veselības problēmas. Ja grūtniecības laikā minerālvielas netiek uzņemtas ar papildus uzturu vai medikamentiem, var attīstīties kaulu demineralizācija (minerālvielu zudums, t.sk., kalcija zudums). Tādējādi strauji notiek kaulu masas samazināšanās, arī māmiņas zobu stāvoklis var ciest.

Tāpat arī vēlāk, kad mazais būs jau nācis pasaulē un barosi viņu ar krūti, jāturpina rūpēties par savu organismu, ņemot vērā, ka esat divi. Viss, kas nonāk tavā ķermenī, ar mātes piena starpniecību tiek nodots bērnam.