Mans uzturs

Uzturs cilvēka organismam piegādā vielas, kuras izmanto ķermeņa šūnu veidošanai jeb ķermeņa būvēšanai un enerģijas ražošanai. Protams, ir labi, ja cilvēks ir slaids un lieki tauki nebojā formas un garastāvokli. Tomēr vienmēr ir svarīgi atcerēties – tikai veselīgs cilvēks ir patiešām skaists!

Uzturs un ēšanas paradumi ir būtiski gan fiziskajai un psiholoģiskajai attīstībai, gan veselībai, jo pierādīts, ka veselība pieaugušo vecumā ir ļoti cieši saistīta ar jauniešu periodā lietoto uzturu. Tātad – tas, ko tu ēd tagad, nosaka, kāds tu būsi vēlāk.

Enerģiju cilvēks saņem ar uzturvielām – olbaltumvielām un ogļhidrātiem, taukiem un minerālvielām. Uzturvielu izmantošanu enerģijas ieguvei veicina vitamīni un minerālvielas.

Lai ķermenis varētu izmantot vitamīnu un minerālvielu enerģiju, tiem jāiziet sarežģīts pārvērtību ceļš septiņus metrus garajā gremošanas sistēmā. Nereti ir grūti ar pārtikas produktiem vien nodrošināt organismu ar nepieciešamo. Ne vienmēr ir laiks paēst siltas un pilnvērtīgas brokastis, pusdienas un vakariņas. Reizēm diena tā vien paiet vienā skriešanā, kamēr tik vakarā attopies ar rūcošu vēderu! Tādēļ – ja jūties noguris un iztukšots – iespējams, tavam organismam trūkst papildus vitamīni un minerālvielas. Tātad jādodas uz aptieku un jāiegādājas medikaments, kurš varētu ķermeni nodrošināt ar vajadzīgajām sastāvdaļām.

Iegaumē!
Vēlams izvēlēties kalcija medikamentus, nevis uztura bagātinātāju, jo medikamenta efektivitāte ir zinātniski pierādīta, balstoties uz A un B līmeņa (augstākās klases!) klīniskajiem pētījumiem. Medikamenti ir ne tikai zinātniski pārbaudīti, bet tiek ražoti drošos apstākļos – ražotnēs, kas atbilst GMP (labas ražošanas prakses) standartiem. Papēti uzrakstus uz iepakojumiem un izvēlies tādu preparātu, kura iedarbība ir pārbaudīta vairāku gadu garumā.