Mans uzturs

 

Tāpat kā jebkurā dzīves posmā, arī šajā nepieciešams rūpīgi pārdomāts uzturs, atbilstoša fiziska slodze un emocionāls līdzsvars.

Seko līdzi, lai ar uzturu un medikamentiem tiktu uzņemti vismaz 1000 mg kalcija dienā (pēc 50 gadu vecuma – 1200 mg, pēc 65 gadu vecuma – 1500 mg).

Lai kalcijs uzsūktos organismā, jāuzņem arī pietiekams daudzums D vitamīna. To nelielos daudzumos satur piens, treknās zivis, aknas, olas dzeltenums, siers. Galvenais dabiskā D vitamīna veidošanās faktors ir saules ultravioletie stari – mērena sauļošanās rīta stundās ir ļoti veselīga.

Tomēr, lai uzņemtu 400 SV (starptautiskās vienības) D3 vitamīna un pēc menopauzes vai 65 gadu vecuma – 800 SV vienību, papildus jālieto D vitamīna preparāti. Vislabāk izvēlēties medikamentu, kas jau satur gan kalciju, gan D3 vitamīnu sabalansētā daudzumā.

Rūpīgi izvēloties produktus un sastādot ēdienkarti, ir iespējams uzņemt organismam nepieciešamo kalciju. Jāatceras tik, ka no jaukta uztura uzsūcas tikai 30–40% no produktos atrodamā kalcija. Turklāt, nereti lietojam tā saucamos kalcija zagļus (kafiju, melno tēju, gāzētu limonādi, baltmaizi u.c.), kas vēl vairāk apgrūtina uzņemtā kalcija uzsūkšanos organismā.

Izmanto Kalcija kalkulatoru, lai uzzinātu, vai tas, ko ikdienā apēd, ļauj uzņemt kalciju pietiekošā daudzumā!

Ja kalcija daudzums nav pietiekams, organismā noris sarežģīti procesi, kas vājina kaulu veselību.

99% kalcija ir kaulos, bet 1% dažādos organisma šķidrumos, tostarp arī asinīs. Ja pietrūkst kalcija tam 1%, tad organisms sāk protestēt un izmanto savas iekšējās rezerves – kaulus. Ilgstoši tērējot šīs rezerves, notiek kaulu demineralizācija – un tā, pašai nejūtot un nemanot, osteoporoze ir klāt. Bet to taču tu nevēlies!