Mans uzturs

Ja esi aktīva dzīves veida piekritējs, noteikti zini, ka tavi paradumi atšķiras no parastu cilvēku ikdienas. Kustības padara tavu veselību stipru un garastāvokli labu! Tomēr ir aspekti, kuriem jāpievērš īpaša uzmanība…

Droši vien esi ievērojis, ka fiziskās aktivitātes dienās apetīte ir lielāka – organisms pieprasa uzturvielas, tamdēļ tev jārūpējas par sabalansētu ēdienkarti. Slodzes gadījumā ķermenis zaudē daudz vajadzīgu vielu, piemēram, kalciju, dzelzi, magniju un cinku.

Ja daudz sporto, kusties vai darbs saistīts ar fizisku piepūli, ikdienā ieteicams blakus maltītēm uzņemt papildu uzturvielas – dzert ārstniecības augu tējas, lietot vitamīnus un kalciju kopā ar D3 vitamīnu.

Kalciju var uzņemt arī ar  pārtikas produktiem, (153.99 KB) bet tad jāparēķina, cik un ko tu dienā apēd. Īpaši sportiskajiem nepieciešamā kalcija ikdienas deva ir lielāka. Zinu cilvēkus, kuri laiku pa laikam dienā var izdzert paku piena. Bet vai tas notiek katru dienu? Neaizmirsīsim arī tā saucamos kalcija zagļus – produktus (kafija, enerģijas dzērieni, taukains ēdiens u.c.), kas kalciju piesaista un pastiprināti izvada no organisma. Tā, piemēram, baltmaize satur fitātu, kas piesaista kalciju un aizkavē tā uzsūkšanos zarnās. Vari pats Izrēķināt, vai ar pārtiku uzņem pietiekamu daudzuma kalcija!

Ja Kalcija kalkulatorā esi izrēķinājis (vismaz nedēļu!), ka ar ikdienas uzturu neuzņem pietiekoši daudz kalcija, vēlams izvēlēties kādu no tā preparātiem. Regulāri lietojot kalcija medikamentu, vari būt pārliecināts, ka tas tavā organismā nonāk pietiekošā daudzumā. Turklāt kalcijs, ko uzņemsi ar uzturu, tikai papildinās tavus kalcija krājumus. Iedomājies, brīdī, kad tablete nonāk organismā, uzreiz aizsākas sarežģīti procesi. To rezultātā izdzertais medikaments pārvēršas par garas, visam ķermenim nepieciešamas ķīmisko reakciju rindas sastāvdaļu.

Tā kā kalcijs sadarbībā ar D vitamīnu stiprina arī zobus, matus, nagus un sejas ādu, tas palīdzēs arī labi izskatīties. Tomēr tā lielākais spēks ir sargāt tavus kaulus! Aktīvais dzīves veids tavu organismu padara stipru, bet papildus rūpes – vēl spēcīgāku un skaistāku!