Mans ķermenis

Vīriešiem ir pavisam citāda miesas būve – lielāka muskuļu masa un smagāki kauli, skelets mums, vīriešiem, ir daudz smagāks nekā sievietēm. Tamdēļ arī lielāka slodze uz kauliem, saitēm, cīpslām un locītavām.

Ar gadiem gan notiek pārvērtības vielmaiņā. Ja vēl darbā jāsēž pie datora vai stresa pilnam jāskraida apkārt – diez kas nav. Tomēr ir veids, kā varu pavisam vienkārši parūpēties par stiprāku veselību. Kalcijs un D3 vitamīns ir ļoti noderīgs – spēks kaulos atgriežas un, zini, jūtos labāk! Izrādās, 99% kalcija ir kaulos un zobos, 1% audu šķidrumos, bet, kāda īsti ir kalcija loma mūsu ķermenī, par to ikdienā neaizdomājamies. Kaut vajadzētu.

Kalcijs un D3 vitamīns, ko uzņemam ar uzturu vai medikamentu veidā, nonāk mūsu gremošanas sistēmā un tad, intensīvi uzsūcoties, sadalās, lai veiktu virkni sarežģītu uzdevumu. Tas veido kaulu un zobu cieto substanci, nodrošina nervu impulsu pārvadi, regulē hormonu līmeni un muskuļu kontrakcijas, kontrolē asiņu recēšanas procesu, šūnu membrānas caurlaidību, šūnu augšanu un diferencēšanos (pārveidošanos), kā arī piedalās B12 vitamīna uzsūkšanās procesā.

Der atcerēties, ka organisms pats nespēj sintezēt vai radīt kalciju! Tas nozīmē, ka, pietrūkstot kalcijam, organisms to atņem pats sev – respektīvi, paņem kalciju no  vietām, kur tas ir (piemēram, kauli, zobi) un izmanto pārējo funkciju pilnvērtīgai pildīšanai.